Sigara Tiryakilerine Müjde

Dünya'da en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen sigara bağımlılığı tek seansta çözüme kavuşturuluyor.


01 Eylül 2014 18:21
Karadeniz’de ilk ve tek Rize’de açılan Mora Terapi merkezinde artık bağımlılıklardan kolayca kurtulabiliyorsunuz.

Bu tedavi yöntemini uyguladıkları bağımlıların büyük bir kısmının ilk seansta sigarayı bıraktığını anlatan Dr. Fatma Seha KETENCİ, ihtiyaç duyulması halinde kişilere +1 seans daha uygulayabildiklerini belirterek, "Bu programa katılanlara 1 saat süren tek seans yeterlidir. Kişi son sigarasını içtikten 72 saat sonra nikotin vücuttan tamamen atılır. 15 gün içinde beyin nikotine fiziksel bağımlılıktan tamamen kurtulur" diye konuştu.

BAŞARI ORANI %92

Şimdiye kadar Rize’de 37 kişi üzerinde bu tedavi yöntemini uyguladıklarını ve 35’inin sigarayı bıraktığını bununla beraber yüzde 92 oranında başarı sağladıklarını vurgulayan Dr. Fatma Seha KETENCİ, "Rize’de ilk defa açmış olduğumuz Mora Terapi Rize tedavi merkezine gelen tiryakiler ceplerinde sigara paketi ile geliyorlar, tedavi sonrası paketi çöpe atıyorlar" diye konuştu.

MORA TERAPİ NEDİR?

"Mora Terapi" konusunda dünyadaki en ileri teknoloji olarak kabul edilen Mora cihazı kullanarak yapılan biorezonans tedavilerinin genel adıdır. Biorezonans teknolojisinin en gelişmiş aşaması olan Mora Terapi kısaca, vücudumuzdaki hücre, doku ve organların yaydığı elektromanyetik frekansları tespit etme, bunları sağlıklı ve hastalık yapıcı olarak ayırma ve bu frekansları modifiye ederek (yani ihtiyaca göre ters çevirerek, büyüterek veya birleştirerek) vücuda geri verme esasına dayanan bir terapi sistemidir.

Sigara bırakma seansında ise nikotinin frekans kalıbı elde edilerek terapide kullanılır. Tüm bu işlemler, kuantum fiziğinden yararlanan ve bilgisayarlı bir cihaz olan Mora Super Plus rezonans cihazları yardımıyla yapılır. Mora Terapi ile yapılan uygulamalar ağrısızdır, yan etkisi yoktur, seans sırasında kişiler hiç birşey hissetmezler. Mora Biorezonans yöntemi gelişmiş ülkelerde 20 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede sigorta sistemleri bu uygulama için ödeme yapmaktadır.

Mora – Biorezonans ilk önce alerji tedavilerinde kullanılmaya başlamıştır. Alerjen maddenin frekansının vücuttan belirli bir süre temizlenmesi alerjileri kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Bu şekilde vücutta alerjen maddeye karşı bir duyarsızlaştırma yaratılabilmektedir. Mora - Biorezonansla sigaraya karşı alerji tedavisi uygulanan kişilerde ise sigaraya karşı uzun süreli bir istek azalması olur. Bu kişiler bazen isteseler de sigara içemezler, içmeye kalkarlarsa kusmaya varan bulantı veya keyifsizlik hali yaşayabilirler. Sigara içme isteği azalır, içmek için çaba harcarlarsa bir süre sonra tiksinti ortadan kalkar ama sigaradan zevk alamama bir süre devam eder.MORA - BİOREZONANS TERAPİSİ NASIL UYGULANIYOR?

Terapi başlangıcında sizden iki adet yarım sigara içmeniz isteniyor. Kişi oturduğu yerde yaklaşık 50 dakika boyunca ellerden, ayaklardan ve birkaç merdiyenden daha ve alından Mora-Super Plus cihazı tarafından tespit edilen sigaraya özgü elektromanyetik titreşimlerin biraz değiştirilmiş şekline tabi tutuluyor. Amaç sigaranın yaydığı elektromanyetik titreşimleri vücuttan temizlemek. Kişi bu sırada hiçbir şey hissetmiyor. Sadece bir rahatlama hissi ve ardından hafif bir yorgunluk hali geliyor. Seans bitiminde artık bağımlılık düzeyinde bir sigara isteği olmuyor. Kişide "İçse de olur içmese de olur hali" yaratıyor ve bu kalıcı oluyor. Sigara tedavisi sadece tek seans uygulanıyor. Yapılan işlemin devamında ise göbeğinizin altına yapıştırılacak olan bir çip var ve bu çip bir ay kadar seansta uygulanan elektromanyetik frekansları vücudunuzun enerji meridyenlerinize vermeye devam ediyor. İkinci seans uygulanmasına genelde ihtiyaç duyulmaz ama gerektiği durumlarda ilk 3 ay içinde kullanabileceğiniz bir ücretsiz seans hakkınız bulunmaktadır.

Mora – Terapi ile bünyede zararlı bir etkiye yol açabilmek pek mümkün değildir, tamamen yan etkisizdir.

MORA TERAPİ ve TARİHÇESİ

Maddelerin foton yayılımlarının ya da başka bir ifade ile maddenin çevresindeki elektromanyetik alandan alınan frekansların vücudun enerji sistemine müdahale amacıyla kullanılan Mora-Terapi 30 yıl önce Dr. Morell ve Elektronik Mühendisi Eric RASCHE tarafından yaratılmıştır. O zaman için anıldığı şekliyle "Biorezonans" o zamanlar için ölçülemez olan elektromanyetik ışınımlarla ilgili bilginin artmasıyla birlikte gelişmiş ve teknoloji Mora Super Plus cihazı ile şu andaki en son aşamasına gelmiştir. Uygulamaların etkinliği kullanılan cihazın etkinliği ve teknolojisiyle doğru orantılıdır.

İŞLEYİŞİ: MADDENİN IŞINIMI

Madde enerjidir. Bunu çok uzun zamandan beri biliyoruz. Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik ışınıma sahiptir. Bu elektromanyetik salınım (ya da foton ışınımı) şimdiye kadar deneysel amaçlı olarak kullanılmış olan hassas foton ölçüm aletleriyle ölçülebilir. Kuantum fiziğinden bildiğimiz gibi fotonlar aynı anda hem tanecik hem de dalga-frekans yapısındadır. Şu andaki çalışmalar her maddenin yaydığı kendine özel frekans paternini tek tek ayırabilecek teknolojiye doğru hızla ilerlemektedir.

BİOFOTONLAR

Biofotonlar canlı dokulardan yayılan elektromanyetik ışınımlara verilen isimdir. Biofotonlarla ilgili olarak öncelikle Prof. Popp ve ekibinin yaptıkları tüm dünyada yankı uyandırmakta ve biofoton çalışmalarına yön vermektedir. Biofotonlar konusunda şu anda dünya üzerinde çok sayıda ve çok merkezli çalışma yürütülüyor ve şimdiye dek bulunanlar sadece sağlık alanında değil diğer birçok alanda farklı bir gelecek vaat ediyor.

İnsan vücudundaki tüm yaşamsal aktivitenin üstünde olan ve tüm vücudu içine alan üst düzey bir kontrol mekanizmasının olduğunu akupunkturdan biliyorduk. Vücut üzerinde en üst düzeyde yapılan bu iletişim, vücudu sardığı varsayılan ve enerji meridyenleri olarak bilinen yolları kullanır. Bu bilginin çok ince elektromanyetik titreşimlerle ya da biofotonlarla taşındığı anlaşılmaktadır. Mora Terapinin teorisinde vücudu saran ve enerji meridyenlerinde dolaşan bu elektromanyetik bilginin bozulması sistemin tıkandığı ve hastalıkların başladığı ilk basamaktır. Mora Terapi uygulamalarındaki amaç, enerji meridyenlerindeki anormal elektromanyetik aktivitenin ortadan kaldırılmasıdır.

Yapılan işlemi, vücuttaki elektriksel aktivite içinden toksik madde frekansının çıkarılması ya da hastalığı gösteren hastalığa yol açan problemli elektriksel bilginin silinmesi olarak açıklamak da mümkündür.

MORA BİOREZONANS UYGULAMASI ALACAK OLAN BİRİ OLARAK BEN NE YAPMALIYIM

Kişi ne kadar çok işbirliğine girerse, Mora Biorezonans Uygulaması (Sigara bırakma, psikolojik sorunlar, migren,ağrı, detoks, gıda bağımlılıkları vs.)o kadar iyi ve hızlı sonuç verecektir.

Mora Biorezonans uygulaması, vücudun enerji sistemini yapılandırmak, toksik maddeleri ve iyileşme blokajlarını yok etmek, vücudun kendine özgü düzenlenmesini (regülasyonu) ve savunma gücünü harekete geçirmek için uyaranlar verir.1.KURAL: BOL SU İÇMEK!

Mora Biorezonans uygulaması sırasında toksik ve atık maddeler harekete geçirilir. Bunlar eğer vücudun yeterli suyu varsa, karaciğer, safra, bağırsak ve böbreklerden geçerek atılır. Çok mineralli kaynak suları, limonata, çay vb daha önceden içinde çözülmüş maddeler barındıran sıvılarda toksin bağlanması çok azalır. Kahve ve çay vücuttan sıvı çektikleri için kesinlikle su kategorisinde değillerdir ve süt içecek değil bir besin maddesidir. Alkollü ve gazlı içecekler tahliye organı karaciğeri daha da yorduklarından içilmemeleri gerekmektedir.

Günde 2-3 litre saf kaynak suyu ya da filtre edilmiş çeşme suyu içilmelidir!

Mora Uygulaması sonrası hemen birkaç bardak su içilmeli; en az 6 saat boyunca çay, 24 saat boyunca kahve, 48 saat boyunca da gazlı içecek ve alkol alınmamalıdır.

2.KURAL: DÜZENLİ ve SAĞLIKLI BESLENME

Mümkün olduğunca sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmemiz gerekecektir. Sindirim ve boşaltım organlarımızı daha da çok yoracakları için, koruyucu madde ve besin boyası içeren katkılı ürünlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Şeker ve beyaz un içeren mamüller çok az mümkünse hiç tüketilmeyecektir. Bu ürünler bağırsak florasını bozarak, rahatsızlıklara sebep olan bakteri ve mantar üremesini arttırır. (Rafine şeker, yani meyva yiyebilirsiniz hatta mümkün olduğunca çok tüketin.)

Mikrodalga besin proteinlerinin yapısını ve yaşam enerjisini bozar. Ocakta ya da fırında pişirin.

Bazen uygulamalarda bir süre vitamin, mineral yada eser elementlerin alınması gerekebilir. Mora Biorezonanson kendi içeriğinde bulunan belli programlarla mineral ve vitamin noktaları uyarılarak bu maddelerin vücuda alınması kolaylaştırılabilinir.

3.KURAL: YETERLİ ve DÜZENLİ KALİTEDE UYKU

Jeopatik ve elekromanyetik etkilerden arındırılmış (TV, radio elektronik duzenekler ve cep telefonu barındırmayan) sakin bir yatak odasında huzurlu ve yeterli bir uykuyu vücudunuzdan esirgemeyin. Sadece bu şekilde hücreleriniz yenilenebilir .

4.KURAL: DİNDİRİM ve BOŞALTIM

Toksik maddelerin atılması bir çok doğal şifa yönteminin temel dayanağıdır.

En büyük boşaltım detoks organı derimizdir. Terleme, sauna, tuz banyoları, duşlarla deri boşaltımı yapılır. Bu yüzden de bol su tüketmek ve terlemek en kolay ve sağlıklı detoks yoludur.

Karaciğer, safra ve bağırsak üzerinden tahliye, lavmanlar yapılabilir, sindirime yardımcı çaylar içilebilir.

Akciğerden tahliye, temiz hava, nefes egzersizleri yardımcı olur.

Tedavi bilgisinin aktarıldığı bir vitamin karışımı olan Mora Biorezonans damlalarının düzenli alınması da yardımcı olur.

5.KURAL: GIDA DESTEKLERİ

Örneğin vitaminler; mineraller, bitki çayları, homeopatik detoks ürünlerinin alınması gerekebilir.

6.KURAL: PİSİKOLOJİK DURUM

Mora Biorezonans uygulaması ile mutlaka pozitif bazı sonuçlar alacaksınız yine de yaşama ve rahatsızlık veren durumlarınıza pozitif duruş almak, önemli bir artı faktördür. Desteklemek için psikoterapi, gerginliği gideren egzersizler, Mora Color (Renk Terapisi), Bach çiçekleri ile uygulamalar gibi bazı özel desteklere gerek duyulabilir ve uygulanabilir.

MORA TERAPİ

Mora ismi bu tekniğin yaratıcısı Dr. Franz MORELL ve Elektrik  Mühendisi Eric RASCHE'nin soyadlarının baş harflerinin birleşimidir.1970 li yıllarda Almanya'da ve Avrupa'da biyorezonans metodu olarak kullanılan Mora Terapi zaman içinde tüm dünyaya yayılmış ve son 10 yıldırda Türkiye’de uygulanmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

MORA TERAPİ KISACA

Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır. Vücuttaki elektriksel aktivite için toksik, problemli bilgi frekansının ters çevrilerek vücuttan silinmesi işlemidir.

Yurt dışında birçok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tıp olarak kullanılan Mora Terapi ülkemizde, ağırlıklı olarak sigara bağımlılığı, karbonhidrat bağımlılığı ve ağrı tedavisinde uygulanmaktadır.

ETKİ MEKANİZMASI

Elektromanyetik frekanslar; cilt üzerine konulan elektrotlar, cihazın girişine konan madde ve vücut sıvısının yardımıyla cihaz içine alınır.

Optik uncoupling/ayırma uygulandıktan sonra frekans moraya özgü bir filtreden geçerek sabit ters fazlı olarak ters çevrilir ve vücuda geri verilir. Bu sayede bağımlılığı olan maddenin vücutta oluşturduğu frekans bilgisi silinir ve böylece bağımlılık ortadan kalkar.

MORA TERAPİ UYGULANIŞI

Kişi önerilen detoks programına uyguladıktan sonra seansa alınır.

Vücudun belli noktalarına elektrotlar bağlanır, bu işlem 50 dk sürer, işlem esnasında kişi rahatsızlık verici  herhangi bir şey  hissetmez. Genel olarak rahatlama hali mevcuttur.

Tedavinin devamında metal para şeklindeki frekans yüklü ÇİP  (göbek altına yapıştırılan) ve kişiye verilen hemeopatik sıvı (frekans yüklü su) ile sağlanır.

Mora Biyorezonans sigara için tek seanstır. Tedavi etkinliği sağlanamayan kişilerde ihtiyaç duyulduğunda  bir destek seans ücretsiz olarak verilebilir.

MORA TERAPİ BAŞARI

Sigara üzerine yapılan çalışmalarda kendi iradesiyle destek almadan bırakmaya çalısan her 100 tiryakiden  ancak 3 tanesi başarılı olurken bu başarı oranı Mora Terapi ile % 92’dir.

Mora Terapinin etkisi  fiziksel bağımlılık üzerinedir.

KİMLERE UYGULANAMAZ


Epilepsi (sara) hastaları, kalp pili takılı olan hastalar ve gebeler.    Dr. Fatma Seha KETENCİ

MORA RİZE

ADRES: Ekrem Orhon Mahallesi Leyla Sokak Şişman Apt. Kat. 2 No. 2 (Kültür Merkezi Yanı) Merkez-Rize

TEL: 0 464 212 11 12

WEB: http://www.morarize.com

Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Misafir
15 Mart, 2017
Öneri
Seans esnasında Volkan Konak - Mora Nenem'de çalabilirsiniz. Oda ruhu temizler.

KÖŞE YAZARLARI

Gündem ve diğer konularla ilgili konular.

Query Error : (select yazarlar.Resim,yazarlar.Baslik as yazaradsoyad,yazarlar.Eposta as yazareposta,yazilar.*,yazarlar.Baslik as yazarbaslik,MAX(yazilar.Tarih) as yazitarih from yazilar,yazarlar where yazilar.Tarih = (SELECT MAX(Tarih) FROM yazilar where yazarID=yazarlar.ID) AND yazilar.onay=1 AND yazarID=yazarlar.ID group by yazarID order by yazilar.Tarih desc limit 0,3).Expression #4 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kma0002_sys.yazilar.ID' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by