Kullanım Koşulları


KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ


GENEL HÜKÜMLER

1)    www.rizeolay.com internet sitesini (Kısaca RİZEOLAY olarak anılacaktır) kullanmadan önce aşağıdaki koşulları dikkatle okuyunuz. RİZEOLAY’da sunulan hizmetlerden yararlanan ya da herhangi bir şekilde RİZEOLAY’a erişim sağlayan her gerçek ya da tüzel kişi iş bu sözleşmede ki koşulları kabul etmiş sayılır.
2)    RİZEOLAY üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi, site yöneticilerine aittir.
3)    İşbu kullanım koşulları site yöneticileri tarafından gerek görülmesi halinde değiştirilebilir. Değişiklikler RİZEOLAY üzerinden düzenli olarak ilan edilir ve ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır.
4)    RİZEOLAY hizmetlerinden yararlanan ya da RİZEOLAY’a erişim sağlayan her gerçek ya da tüzel kişi site yöneticileri tarafından işbu sözleşme hükümlerinde yapılacak değişiklikleri önceden kabul etmiş sayılır.
5)    RİZEOLAY üzerinde yer alan ve ya alacak olan her türlü içerik üzerinde, site yöneticileri dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
6)    RİZEOLAY kullanıcıları ÜYE’likten ayrılma halinde herhangi bir hak talep edemez.
7)    RİZEOLAY sözleşme hükümlerinin ihlali halinde bir kullanıcının ÜYE’liğine son verebilir. Profil bilgileri ve yorumlarını yayından kaldırabilir veya hukuki takip yoluna gidebilir.
8)    RİZEOLAY kullanıcıları, RİZEOLAY olanaklarını fikir ve telif haklarına zarar verici şekilde kullanamaz. Site donanımını yoracak, zorlayacak veya altyapı üzerine makul olmayan büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapamaz.
9)    www.rizeolay.com  web sitesinin içeriği ve yazılımı, her türlü fikri ve mali hakkı RİZEOLAY'a aittir.
10)    RİZEOLAY üyesi veya MİSAFİR’i web sitesinde uygunsuz ve/veya Türkçe’nin kullanım kurallarına aykırı yorum yayınlayamaz. RİZEOLAY, kendi takdirine göre, yayın ilkelerine aykırı bulduğu, uygunsuz gördüğü her çeşit içeriği yayınlamama ve/veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.
11)    RİZEOLAY, dilediği üyeye veya üyelerine sağladığı üyelik hizmetlerini geçici veya sürekli olarak, kısmen veya tümüyle sona erdirme hakkına sahiptir. RİZEOLAY, kendi takdiri çerçevesinde, gerekli gördüğü durumlarda dilediği üyenin yazılarını ve/veya yorumlarını yayından kaldırabilir, düzenleyebilir veya silebilir.
12)    RİZEOLAY tek taraflı olarak, verdiği hizmetleri sürekli veya geçici olarak durdurma hakkını saklı tutar.
13)    RİZEOLAY üzerinden üçüncü kişilerin işlettiği başkaca site ve içeriklere link verilebilir. RİZEOLAY üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında RİZEOLAY’ın herhangi bir sorumluluğu yoktur ve başkaca sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar kullanıcıların kendi sorumluluğundadır.

14)    Köşe Yazarları, kendi köşelerinde yayınlamak üzere RİZEOLAY’a gönderdikleri makale ve yayınlardan veya bu makale ve yayınların yayınlanmasından doğacak hukuki sonuçlardan kendileri sorumludur.


YAYIN İLKELERİ


1) 
   www.rizeolay.com web sitesi (Kısaca RİZEOLAY olarak anılacaktır) hiç bir parti, cemaat, grup veya örgütün siyasî, ekonomik veya ideolojik çıkarlarını gözetmez.
2)    RİZEOLAY Toplumu şiddete, teröre, etnik ayrımcılığa sevk eden veya halkı sınıf, ırk, dil, din, mezhep ve bölge farkı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik eden veya toplumda nefret duyguları oluşturan haberleri, makaleleri veya yorumları yayınlamaz.
3)    RİZEOLAY İnsanların dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri nedenlerle hiçbir şekilde kınanması ve aşağılanmasına izin vermez.
4)    RİZEOLAY özel hayatın gizliliği ilkesini benimser. Kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar hariç, habere konu olan şüpheli ya da sanıkların kimlik bilgilerini paylaşmaz, bu tür paylaşımlara yönelik yorumları yayınlamaz.
5)    Suçlu olduğu yargı kararı ile kesinleşmedikçe hiç kimsenin suçlu ilân edilmesi veya suçluymuş gibi gösterilmesine; kişileri suç işlemeye yönlendirecek veya korku salacak haber ve yorum yapılmasına izin vermez.

YASAL UYARI


1)    RİZEOLAY tarafından üretilen ve www.rizeolay.com internet sitesinde yayınlanan veya erişimi mümkün olan, yazılı, görsel veya görüntülü haber ve içeriğin tüm hakları saklı olup, İzinsiz veya açık şekilde kaynak belirtmeksizin içeriğin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, dağıtılması yada yeniden yayınlanması yasaktır.
2)    RİZEOLAY bu yasağa uymayanlar hakkında; 5187 Sayılı Basın Kanunu’nun 24.Maddesi gereğince yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar.
3)    5187 Sayılı Basın Kanunu’nun “Yeniden Yayım” konusunu düzenleyen 24.Maddesine göre;

"Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar."


İletişim İçin info@rizeolay.com adresine e-mail gönderiniz.

ÇOK OKUNANLAR

En Çok Okunan Haberler

GAZETE MANŞETLERi

Görüntülemek istediğiniz gazeteyi seçiniz

Yöresel Ürünler