İhtiyarlatan Sezon

Mustafa BAYRAK


30 Mayıs 2015
Sezon başında Şifo Mehmet (Mehmet ÖZDİLEK) ile lige başlayan Rizespor'da içimde hep bir ükte vardı. İzlediğim idmanlarda ve yapılan hazırlık maçlarında izlediğim Rizespor hiç mi hiç beni mutlu etmemişti. Belki yanılırım, belki düzelir dediğim Rizespor her geçen gün daha kötüye gitmeye başladı. Rizespor sevdalısı olarak son noktanın ne zaman konacağını sürekli bekledim. Sezon başında büyük bir tören ile Rizespor'a imza atan ve yaptığı açıklamada asla defansıf futbol oynatmayacağını söyleyen Şifo adeta kendi sahasında kilitlendiği maçlar oldu.

Kendi sahasında maç kazanamayan sürekli performans düşüklüğü yaşayan Rizespor  bizi endişelendirmeye başladı. Bir türlü kendi sahamızda zinciri kıramıyor. Deplasmanlarda ise zor anlar yaşiyorduk. Düzeldi, düzelecek derken şah damarı kesilen boğa gibi tokezlemeye başlayan Rizespor'da mutlaka kan değişikliğiyapılması gerekiyordu. Şifo kadrodan kestiği oyuncuları göndermek kendi oyuncularına yer vermek istediği takım artık devrilmek üzereydi ki , Şifo devrildi ve takım kendine gelmeye başladı.

Sıkıntılı günler bitmedi, bir ara toparlanan Rizespor, 5 hafta da 11 puan toplamasına rağmen yine rehavete kapılarak düşüşe geçmeye başladı. Alt sıralarda kaynayan kazanın isisini hissetmeye başladık. 

Karabuk yenilgisi ile sıcaklak arttı, Trabzon yenilgisi tuzu biberi olunca korkulu rüyalar görmeye başladık. İmdadımıza Antep yetişti ve ardından Akhisar galibiyeti nefes aldırdı. Bu sezon da Lig de kalmıştık. Ancak bu kabüsleri artık görmek istemiyoruz.

Kaynak :
 
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

ÇOK OKUNANLAR

En Çok Okunan Haberler

GAZETE MANŞETLERi

Görüntülemek istediğiniz gazeteyi seçiniz

Yöresel Ürünler